Filtry

Cena

-

Moc RMS [W]

Moc MAX [W]

Głośniki samochodowe

Dobrze brzmiąca muzyka sprawi, że nawet najdłuższa podróż będzie przyjemna, ale znalezienie odpowiedniego sprzętu może przysporzyć wielu problemów. Oczywiście można pozostać przy głośnikach fabrycznych, jednak te zamontowane w samochodach niższej i średniej klasy nie będą spełniać wymagań audiofilów. Na rynku znaleźć można bardzo dużo rodzajów głośników samochodowych, dlatego czasem trudno dokonać wyboru. Przed podjęciem decyzji należy przeanalizować kilka najważniejszych parametrów technicznych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie głośników samochodowych? Na czym skupić się przy wyborze głośników samochodowych? Głośniki samochodowe należy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb, wymagań oraz do modelu samochodu, w którym mają być zamontowane. Zestawy do samochodu dzielą się na dwa główne rodzaje. Najbardziej popularne są głośniki dwustożkowe. To również bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Drugi typ to głośniki szerokopasmowe, nazywane inaczej koaksjalnymi. Wyposażone są one w duży przetwornik niskotonowy, w którym umieszczone są również elementy wysokotonowe. Przy wyborze głośników samochodowych należy sprawdzić kilka podstawowych kwestii, m.in. materiał, z którego zostały wyprodukowane, rozmiar, jakość wykonania, czułość, moc i inne parametry techniczne.

Rozmiary i materiały głośników samochodowych

Materiały konstrukcyjne głośników odpowiadają nie tylko za wygląd, ale również mają wpływ na jakość brzmienia i bezawaryjność sprzętu. Użycie gumy gwarantuje dużą wytrzymałość i czysty dźwięk. Pianka również dobrze się sprawdzi, jednak jest nieco mniej odporna niż guma. Często używa się także polipropylenu z tworzywami syntetycznymi, odznaczającego się doskonałą reprodukcją basów, natomiast ceramika i metal to synonim solidności. Dobierając rozmiar, należy wymontować fabryczne głośniki i dokładnie je zmierzyć, tak, żeby nowe przetworniki pasowały do otworów montażowych. Istotne parametry przy wyborze głośników samochodowych Podczas wyboru nowych głośników musimy skupić się na kilku podstawowych sprawach. Oprócz wielkości i materiału będzie to między innymi moc maksymalna. To czynnik istotny przede wszystkim dla osób, które lubią słuchać głośnej muzyki. Należy zwrócić uwagę na maksymalną obsługę mocy RMS, czyli moc, którą głośnik może obsłużyć w sposób ciągły. Nowy zestaw musi być również dopasowany do instalacji car audio. Dzięki zakupowi takiego samego rodzaju głośników jak fabryczne, nie będzie trzeba przerabiać całej instalacji. Jeśli jednak instalacja audio będzie udoskonalana, można wybrać dowolne głośniki, wzmacniacz i subwoofer. Trzeba wystrzegać się także kupowania głośników od producentów o nieznanych nazwach – zazwyczaj kuszą ceną, jednak są niskiej jakości i nie zapewniają dobrej reprodukcji dźwięku. W naszym sklepie znajdują się modele głośników samochodowych wyprodukowane przez cenionych w branży, doświadczonych i sprawdzonych producentów. Szeroki wybór sprawia, że każdy z pewnością znajdzie zestaw spełniający wszystkie wymagania.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane