Filtry

Cena

-

Moc RMS [W]

Producent

Woofery

Woofer to głośnik przeznaczony do reprodukcji niskich częstotliwości dźwięku. Podczas odtwarzania odpowiedzialny jest za tony basowe. Obsługuje pasmo przenoszenia od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy herców. To bardzo istotny element zestawu nagłośnieniowego, który sprawia, że brzmienie jest głębsze i pełniejsze. Wooferów używa się nie tylko w systemach domowych, ale również w samochodach. Pozwala to na cieszenie się doskonałej jakości muzyką podczas każdej podróży.

Rodzaje wooferów

Pasmo przenoszenia najbardziej popularnych, standardowych wooferów wynosi od 20 do 2000 herców. Zazwyczaj występują jako głośnik dwudrożny, czyli głośnik zawierający przetwornik wysokotonowy oraz drugi, obsługujący tony niskie. Istnieją również modele reprodukujące jeszcze niższe częstotliwości. Zdarza się, że te są bardziej odczuwane niż słyszane, ponieważ ludzkie ucho nie jest przyzwyczajone do wyłapania tego typu tonów. Midwoofery to z kolei modele, których zakres sięga od 200 do nawet 5000 herców. Wybór zależy od indywidualnych wymagań.

Woofery w samochodzie

Decydując się na zmianę nagłośnienia w samochodzie, trzeba będzie dobrać do zestawu m.in. głośnik niskotonowy. Ostateczna decyzja zależy od tego, w jakim pojeździe przetwornik ma być zamontowany, a także od potrzeb słuchającego. Takie głośniki – midbassy – instaluje się zazwyczaj w drzwiach. W naszej ofercie znajdują się woofery od najlepszych, sprawdzonych producentów. Dzięki szerokiemu wyborowi z pewnością każdy znajdzie produkt, który będzie spełniał wszystkie wymagania.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane