Filtry

Cena

-

Moc RMS [W]

Głośniki dwudrożne

Wybór odpowiedniego systemu głośnikowego do samochodu może okazać się bardzo trudny, ponieważ różnice opierają się często na zawiłych specyfikacjach i cechach konstrukcyjnych. Systemy można podzielić między innymi ze względu na liczbę dróg. Każdy typ ma swoje mocne i słabe strony. Czym charakteryzują się głośniki dwudrożne i kiedy warto się na nie zdecydować?

Głośnik dwudrożny – co to jest?

Liczba dróg określa, ile głośników przetwarza to samo pasmo akustyczne. Jeśli głośnik byłby wyposażony wyłącznie w jedną drogę, jakość dźwięku byłaby bardzo niska, ponieważ nie mógłby dobrze przetworzyć różnych częstotliwości. W systemach głośników dwudrożnych, jeden głośnik odpowiada za tony wysokie, natomiast drugi obsługuje tony niskie; pozwala to na uzyskanie pełniejszego brzmienia. Konstrukcja jest stosunkowo prosta, ale jednocześnie bardzo skuteczna. Dzięki temu taki model stał się najczęściej używanym rozwiązaniem w samochodowych instalacjach nagłośnieniowych.

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się w głośnikach samochodowych?

Przy wyborze głośników dwudrożnych do samochodu należy zwrócić uwagę między innymi na materiał. Membrany wykonane z jedwabiu lub papieru powlekanego oferują łagodniejsze, wolniejsze brzmienie; natomiast te wyprodukowane z polipropylenu czy włókna szklanego będą charakteryzowały się brzmieniem bardziej dynamicznym i ostrym. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. W katalogu naszego sklepu znajdują się modele głośników dwudrożnych oferowane przez wielu czołowych producentów z branży sprzętu nagłośnieniowego.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane