Xcelsus

Wzmacniacz Xcelsus Magma 1600.1D 1-kanałowy monoblock

Kod produktu: xcelsus-magma-1600-1d

EAN:

Koszt wysyłki: od 0,00 zł (zobacz cennik)

Dostępność: Dostępny

Zapytaj o cenę

W sklepie zapłacisz szybko i wygodnie przez płatności online

Xcelsus Magma 1600.1D

Magma 1600.1D to jednokanałowy wzmacniacz australijskiej marki Xcelsus Audio, przeznaczony do użytku w samochodowych systemach nagłośnieniowych. Ten monoblok pracuje w klasie D i został stworzony specjalnie, by połączyć znakomitą jakość sygnału z konkurencyjną ceną produktu. Niezwykła moc wzmacniacza 1600.1D idzie w parze z najwyższą klasą przesyłu dźwięku i świetną dynamiką.

Australijska marka nowością na rynku nagłośnieniowym w Polsce

Firma posiada wieloletnią historię, jednak na polskim rynku nagłośnieniowym stanowi nowość. Xcelsus szybko zyskuje uznanie wśród rodzimych miłośników dobrego brzmienia dzięki prężnemu rozwojowi i znakomitym produktom. Produkty Xcelsus cechuje szeroka możliwość łączenia w zestawy stereo, zarówno samochodowe, jak i do użytku domowego. Starannie dobrane komponenty urządzeń cechuje najwyższa jakość, co zadowoli najbardziej wymagającego miłośnika akustyki.

Znakomita reprodukcja i wzmocnienie dźwięku

Brzmienie produktów marki Xcelsus Audio stanowi połączenie wysokiej, profesjonalnej jakości dźwięku z głośnym i potężnym graniem. Wzmacniacz pracuje przy napięciu zasilającym z zakresu od 11 do 16 V i pobiera prąd o maksymalnym natężeniu 150 A. Producent rekomenduje użycie kabli zasilających o przekroju równym co najmniej 35 mm2.

Wzmacniacz może pracować przy różnych wartościach impedancji. Moc przy 1-omowej rezystancji wynosi 1600 W. Przy zwiększeniu impedancji do 2 ohm produkowana moc jest równa 950 W, a opór - 4 ohm, co gwarantuje osiągi w postaci 600 W. Maksymalna moc możliwa do uzyskania przez wzmacniacz 1600.1D to 3200 W.

Dokładne parametry techniczne wzmacniacza Xcelsus 1600.1D

Wzmacniacz posiada budowę jednokanałową i waży 5,8 kg. Jego wymiary wynoszą tylko 370 x 170 x 70 mm, jednak dzięki pracy impulsowej charakterystycznej dla klasy D, może on osiągać ogromną moc przy swoich niewielkich gabarytach. Urządzenie świetnie sprawdzi się w systemach car audio. 1600.1D stanowi doskonałe uzupełnienie systemu nagłośnieniowego w dobrej cenie. Współczynnik tłumienia osiąga wartości większe niż 1000, co oznacza, że eliminacja drgań cewki odbywa się z dużą prędkością. Zniekształcenia THD (Total Harmonic Distortion) uzyskują poziom jedynie 0,1%, co świadczy o wysokiej jakości sprzętu i niezwykle wiernej reprodukcji sygnału. Filtr górnoprzepustowy wzmacniacza działa w zakresie częstotliwości 50 Hz – 500 Hz, a filtr dolnoprzepustowy - 5 Hz – 60 Hz. Wzmocnienie basu można konfigurować zdalnie za pomocą pilota, w natężeniu od 0 do 12 dB.

Udogodnienie stanowi regulowany w zakresie od 10 do 50 Hz poddźwiękowy filtr elektryczny, który umożliwia tłumienie sygnałów o częstotliwości niższej od najniższych słyszalnych tonów. Eliminacja takich zakłóceń może znacznie poprawić efektywność pracy wzmacniacza. Z kolei bezpieczeństwo użycia zwiększa wbudowany do wzmacniacza system ochrony przed przeciążeniem cieplnym konstrukcji. Są to gęsto rozmieszczone otwory na bocznych ścianach i wentylator zamocowany na spodzie.

Dane techniczne

Produkty pokrewne

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator