Xcelsus

Głośniki samochodowe Xcelsus XP6.2B XPZ6.2B

Kod produktu: xcelsus-xp62b

EAN: 0755838573218

Koszt wysyłki: od 0,00 zł (zobacz cennik)

Dostępność: Niedostępny

Zapytaj o cenę

W sklepie zapłacisz szybko i wygodnie przez płatności online

XP6.2B / XPZ6.2B – głośniki marki Xcelsus

Głośnik XP6.2B wchodzi w skład serii Primum stworzonej przez markę Xcelsus, nowej firmy na polskim rynku, tworzącej produkty, które łączą w sobie cechy SQ (wysoka jakość dźwięku) oraz SPL (potężne granie). Xcelsus na stałe zagościł już na rynku Car Audio, szczególnie w Azji, gdzie rynek Hi-End i audiofilski są zdecydowanie bardziej popularne i dostrzegane niż w Europie. Marka stale się rozwija i tworzy produkty, które pozwalają na zbudowanie pełnego systemu audio. XP6.2B charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku oraz świetnym wykonaniem. Bardzo dobrze współgra z innymi głośnikami i subwooferami. Swoim brzmieniem zaskoczy niejednego miłośnika muzyki – zarówno dyskotekowej, klasycznej, jak i rockowej. Jest to świetny wybór w bardzo atrakcyjnej, przystępnej cenie.

Brzmienie na najwyższym poziomie

Prezentowany głośnik oferuje pasmo przenoszenia dźwięku od 50 do 20 tysięcy herców oraz skuteczność wynoszącą 88 decybeli. Dźwięk wydobywający się z urządzenia jest niewiarygodnie wyrazisty, czysty i naturalny, pozbawiony zniekształceń, nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności głośnika. XP6.2B świetnie odtwarza zarówno wysokie, jak i niskie tony - urządzenie to spełni oczekiwania każdego potencjalnego użytkownika. 

Specyfikacja modelu XP6.2B

XP6.2B to głośniki o mocy RMS (która określa maksymalną głośność z jaką głośnik może pracować przez długi czas przy minimalnych zniekształceniach) równej 80W oraz mocy maksymalnej/szczytowej wynoszącej 120W/200W. Impedancja zestawu to 4 Ohm, a częstotliwości podziału 5,5 tysiąca herców.

XP6.2B – prawdziwy zestaw 2 way

Głośnik XP6.2B to dwurożna konstrukcja, która została wyposażona w zwrotnicę z filtrami, wyrównujące wszelkie nierównomierności głośnika w trakcie pracy. Urządzenie składa się z przetwornika wysokotonowego oraz przetwornika niskotonowego. Tweeter wysokotonowy posiada miękką, tekstylną kopułkę, zapewniającą odpowiednią sztywność do osiągnięcia naturalnego brzmienia. XP6.2B został wyposażony w solidny, bardzo lekki magnes, liczący 90 milimetrów średnicy oraz mały stożek (korektor fazy), wykonany z mieszanki papieru i włókien kompozytowych, poprawiający charakterystykę fazową promieniowania dźwięku. 

Bezproblemowy montaż XP6.2B / XPZ6.2B

Zwrotnica XP6.2B to niezwykle kompaktowe urządzenie o wymiarach: 120 milimetrów na 65 milimetrów na 33 milimetry. Mieści w sobie terminale śrubowe (nalepiej użyć konektorów widełkowych) i przełącznik fazy tweetera, domyślnie ustawioy na 180 stopni. Przetwornik wysokotonowy to 25 milimetrów średnicy, z kolei niskotonowy 165 milimetrów średnicy. Dzięki temu głośnik znajdzie zastosowanie w każdym pojeździe i nie będzie rzucał się w oczy. 

Montaż głośnika XP6.2B jest bardzo prosty. Nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga posiadania fachowej wiedzy i narzędzi, ani korzystania z pomocy specjalisty, jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem nagłośnieniowym. Głębokość montażowa urządzenia wynosi 65 milimetrów, a otwór montażowy liczy 144 milimetrów. 

 

XPZ6.2B Kolejna rewizja udanego modelu

Niedawno producent zdecydował się na drobną modyfikację zestawu. Nieco zmieniła się budowa zwrotnicy i cewka samego woofera. Teraz jego impedancja wynosi 2,8 Ohm. Stąd ta dodatkowa litera w nazwie modelu. 

Dane techniczne

Xcelsus XP6.2B (XPZ6.2B)
Seria - Primum
Średnica woofera - 16,5 cm (6,5″)
Tweeter - 25 mm kopułka tekstylna
Moc - 80 W RMS / 120 W max, 200 Watt peak power
Impedancja - 4 ohm (2,8 Ohm)
Pasmo przenoszenia - 50 – 20.000 Hz
Punkt cięcia pasma na zwrotnicy - 5500 Hz
Skuteczność - 88 dB (1W/1m)
Magnes - 90 mm (3,54″) ferryt
Materiał membrany - mieszanka włókien celulozowych i tekstylnych
Głębokość montażosa - 65mm ( 2,56″)
Średnica otworu montażowego - 144 mm (5,75″)
Wymiary zwrotnicy - 120 x 65 x 33 mm
 

Produkty pokrewne

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator