Filtry

Cena

-

Moc RMS [W]

Impedancja [Ω]

Subwoofery samochodowe

Dzięki muzyce nawet najdłuższa podróż przestanie być nużąca. Bez względu na to, jakiego gatunku muzyki słuchamy, istotnym elementem jest zawsze bas. Za te tony w systemie głośnikowym odpowiada subwoofer. Zamontowanie głośnika, jaki mjest subwoofer samochodowy zdecydowanie podnosi jakość reprodukowanego brzmienia, ponieważ fabrycznie montowane instalacje zazwyczaj nie radzą sobie z odtwarzaniem niskich dźwięków.

Jak wybrać subwoofer samochodowy?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu subwoofera do samochodu, musimy najpierw sprawdzić, ile miejsca możemy na niego przeznaczyć. Ten głośnik zazwyczaj montuje się z tyłu samochodu. Należy pamiętać, że subwoofer samochodowy nie może dotykać klapy bagażnika ani oparcia fotela, inaczej będą tworzyły się niechciane zniekształcenia. Rozmiar trzeba dopasować również do przestrzeni – do małego bagażnika powinno się wybierać urządzenia mniejsze, by działały poprawnie i dawały komfortowy odsłuch. Bardzo istotny jest również materiał, z którego zbudowana jest membrana. Najczęściej spotyka się te wyprodukowane z aluminium lub polipropylenu. Kolejny ważny parametr to średnica. Na rynku dostępne są modele o średnicach m.in. 16,5 cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm czy 38 cm. Najczęściej stosuje się membrany liczące 20-30 centymetrów. Oprócz tego, należy również podjąć decyzję czy potrzebujemy subwoofera pasywnego czy aktywnego. Subwoofery aktywne posiadają wmontowany wzmacniacz. Jeśli postawimy jednak na głośnik pasywny, będziemy musieli dobrać do niego odpowiednie źródło zasilania. Trzeba pamiętać też, że subwoofer do samochodu nie może działać sam – do całego systemu potrzebne będą jeszcze głośniki obsługujące tony wysokie oraz ewentualnie, średnie. Dopiero taka konfiguracja pozwoli na dobry odsłuch ulubionej muzyki.

Jaki subwoofer do auta, jaki subwoofer do samochodu?

Wybór skrzyni do subwoofera do auta zależy od modelu samochodu, w którym głośnik ma być zamontowany oraz od indywidualnych potrzeb. Wyróżnia się kilka rodzajów. Częstym wyborem są skrzynie zamknięte. Są one bezpieczne, dobrze odtwarzają dźwięk i świetnie sprawdzają się w małych przestrzeniach. Reprodukują wyższy dźwięk niż pozostałe typy dostępne na rynku. Kolejny rodzaj to skrzynie wentylowane, czyli otwarte. Charakteryzują się głębokim brzemieniem, jednak są zdecydowanie droższym rozwiązaniem. Skrzynie z bassreflexem posiadają funkcję dostosowania się do konkretnej częstotliwości, z kolei skrzynie typu bandpass to połączenie cech skrzyni otwartej i zamkniętej. Przepuszczają dźwięk mieszczący się w wąskim paśmie przenoszenia. Ostatnim rozwiązaniem są tuby samochodowe. Każde z tych urządzeń posiada mocne i słabe strony, wybór zależy od tego, czego oczekuje słuchający.

Oferujemy subwoofery do auta zarówno aktywne, jak i pasywne, o różnych średnicach. Urządzenia z naszego katalogu pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy od lat specjalizują się w konstruowaniu sprzętu nagłaśniającego do samochodów. Szeroki wybór sprawia, że z pewnością każdy znajdzie produkt, który będzie spełniał wszystkie wymagania. Subwoofer aktywny do auta warto kupić właśnie u nas! Dobry subwoofer do auta potrafi naprawdę przetransformować Twoje cztery kółka. 

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane