Filtry

Cena

-

Producent

Przewody głośnikowe

Przewody głośnikowe stosowane są do bezpośrednich połączeń pomiędzy przetwornikiem, a kostką przy radioodtwarzaczu bądź końcówką wzmacniacza. Dobrej jakości okablowanie głośnikowe bazuje na starannie dobranym przewodniku. Największą popularnością w tym zakresie cieszy się miedź beztlenowa OFC – stosunkowo tania, o świetnym przewodnictwie elektrycznym, a przy okazji maksymalną odpornością na utlenianie. Na co zwrócić uwagę szukając przewodu głośnikowego?

Decydując się na zakup odpowiedniego okablowania do systemu car audio, należy zwrócić uwagę na jego parametry:

-Przekrój przewodu głośnikowego: w przypadku głośników nisko-średniotonowych oraz wysokotonowych – charakteryzujących się niewielkim poborem prądu – doskonale sprawdzą się przewody o przekroju 1,5mm 2 . Do zasilania głośników niskotonowych ze źródła o znacznej mocy, a co za tym idzie, o wysokim natężeniu prądu, warto pomyśleć o kablach o większym przekroju, co najmniej 2,5mm 2 .
-Materiał przewodu głośnikowego: w przypadku przewodów głośnikowych najlepiej sprawdzi się miedź beztlenowa (OFC). Materiał ten charakteryzuje się lepszym przewodnictwem, aniżeli jej odpowiednik zaopatrzony w tlen.
-Izolacja: chroni przewody głośnikowe przed uszkodzeniami mechanicznymi, mogącymi powstać na skutek eksploatacji sprzętu. Wśród izolacji prym wiodą: teflon, PVC (polichlorek winylu), polipropylen oraz polietylen.
Długość: parametr ten jest ściśle powiązany z przekrojem kabla. Im dłuższy przewód głośnikowy, tym większy powinien być jego obwód.

Zakonfekcjonowane czy na metry?

Przewody głośnikowe sprzedawane są na metry bądź w zestawach. Rozwiązania cięte na konkretną długość, bezpośrednio ze szpuli; pozbawione są niezbędnych końcówek. Okablowanie sprzedawane w paczkach - zakonfekcjonowane - posiada specjalne końcówki widełkowe oraz klasyczne wtyczki głośnika.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane