Filtry

Cena

-

Producent

Radia samochodowe

Radia samochodowe to rozwiązania, które mimo upływu czasu, nadal cieszą się dużą popularnością. Ciągle jeszcze istnieją miejsca, gdzie radio pełni rolę kluczowego w zakresie multimediów np. w samochodach. Jako że podczas jazdy, potencjalny kierowca musi wykazać się maksymalna koncentracją, jedynie rozwiązania dźwiękowe w znaczącym stopniu nie wpłyną na jej rozproszenie.

Wielofunkcyjne radia samochodowe – co wybrać?

Wśród radioodtwarzaczy prym wiodą radia samochodowe. Warto zauważyć, że sprzęt ten nie pełni wyłącznie funkcji odbiornika, jak to jeszcze było kilkanaście lat temu. Współczesne radia samochodowe charakteryzują się szerokim spektrum funkcjonalności. Na szczególną uwagę zasługują odbiorniki zaopatrzone w zestawy głośnomówiące, sprzyjające bezpiecznej rozmowie przez telefon w czasie jazdy, a także rozwiązania posiadające nawigacje, umożliwiające szybkie przemieszczanie się po nieznanych nam terenach. Równie dużą popularnością cieszy się radio samochodowe Bluetooth umożliwiający sparowanie z urządzeniami zewnętrznymi jak telefon. Doskonałym wyborem w niektórych przypadkach jest także radio samochodowe z kamerą cofania – praktyczny sprzęt multimedialny, ułatwiający codzienne parkowanie. Ciekawostką jest natomiast model retro – niecodzienny odtwarzacz, który swoim wyglądem przypomina stare radio samochodowe. Mimo staroświeckiego designu posiada on jednaj najnowocześniejsze funkcje. Radio samochodowe z Androidem, radio samochodowe z USB, radio samochodowe CD i wiele, wiele więcej – mnogość rozwiązań dostępnych na rynku zaspokoi wymagania każdego kierowcy.

Standard ISO wyznacznikiem wielkości radia samochodowego

Jaka jest różnica między radiem samochodowym 1-DIN a radiem samochodowym 2-DIN? Współczynnik DIN odnosi się do wielkości radioodtwarzacza, a wymiary urządzenia zostały znormalizowane przez standardy ISO 7736. Aktualne przepisy prawne wyszczególniają dwa rozmiary odtwarzaczy samochodowych – 1-DIN oraz 2-DIN. Warto mieć na uwadze fakt, że współczesne prawodawstwo odnosi się wyłącznie do wymiarów przedniego panelu, nie zaś głębokości urządzenia. Wybierając sprzęt do swojego pojazdu, należy dokładnie oszacować każdą długość, tak by wybrać odpowiedni model, dopasowany wielkością.

Radioodtwarzacz to nie tylko radio samochodowe

Radio samochodowe to jeden z wielu rodzajów radioodtwarzaczy. Klasyczne urządzenia nie cieszą się jednak tak dużą popularnością, zwłaszcza w dobie rozbudowanych zestawów kin domowych oraz zestawów audio. Boomboxy to już przeżytek. Teraz podczas szukania nowoczesnego odtwarzacza kluczową rolę pełnią: Funkcjonalność sprzętu: rodzaje posiadanych portów, wejść i czytników, dodatkowe usprawnienia w postaci pilota, nowoczesne funkcje, wyświetlacz LCD; Jakość dźwięku: obecność subwoofera, regulacji tonów, korektora dźwięku, podbicia basów etc.; Sposób zasilania; Standardy odtwarzania: formaty przyswajalne przez sprzęt (Audio CD, CD-R/RW, MP3, WMA i inne).

Radio samochodowe z Bluetooth

W dzisiejszych czasach oczekiwania od radia samochodowego są inne, niż choćby 10 lat temu. W dzisiejszych czasach radio FM nie jest już adekwatne - kierowcy oczekują możliwości puszczania własnych multimediów ze smartfona. Radio samochodowe z Bluetooth to podstawa!

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane