>
Morel

Głośniki samochodowe Morel Tempo Ultra 602

Kod produktu: morel-tempo-ultra-602

EAN:

Koszt wysyłki: od 0,00 zł (zobacz cennik)

Dostępność: Dostępny

1 349,00 zł (1 096,75 zł netto)

  • Placeholder
  • raty

W sklepie zapłacisz szybko i wygodnie przez płatności online

Morel Tempo Ultra 602

Głośniki Tempo Ultra 602 to kolejny model ze specjalnej serii Tempo Ultra firmy Morel. Dwudrożny zestaw jest przeznaczony do montażu w samochodowych i domowych systemach audio. Doskonale przemyślana technologia gwarantuje, że głośniki dostarczą najwyższej jakości brzmienie. Dodatkowo zbudowane zostały z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu przetworniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zmodernizowane rozwiązania technologiczne skutkują aż o 30% większą mocą od wcześniej produkowanej serii Tempo. Tempo Ultra 602 to połączenie nowoczesnej technologii i wysokiej klasy materiałów, co stawia ten zestaw na pozycji lidera wśród innych modeli w swoim przedziale cenowym. Produkty firmy Morel wykonywane są ręcznie i z pewnością zadowolą każdego miłośnika muzyki.

 
 

 

 


Dwudrożny system głośnikowy

Liczba dróg określa liczbę głośników, które przetwarzają to samo pasmo akustyczne. Dzięki dwudrożnej konstrukcji głośniki mogą zaoferować wysoki poziom dźwięku, ponieważ przetworniki są specjalnie dostosowane do częstotliwości, które obsługują. Dzięki temu mogą obsłużyć zdecydowanie szersze pasmo częstotliwości niż pojedynczy głośnik. To najczęściej stosowane rozwiązanie, ponieważ pozwala na uzyskanie dobrego brzmienia, przy jednoczesnym zminimalizowaniu rozmiarów zestawu. 

Zestaw głośnikowy Tempo Ultra 602 wyposażony jest w przetwornik wysokotonowy oraz woofer, odpowiedzialny za obsługę tonów niskich. Średnica cewki pierwszego z nich mierzy 28 milimetrów. W środku został wbudowany magnes neodymowy oraz w miękka kopułka. Szerokość cewki głośnika niskotonowego liczy z kolei 38 milimetrów. Posiada wentylowany, ferrytowy układ napędowy. Dzięki wykorzystaniu takich przetworników Tempo Ultra 602 charakteryzuje się krystalicznymi wysokimi dźwiękami oraz wyraźnym basem. 

 

Tempo Ultra 602 – parametry techniczne 

Moc nominalna, czyli taka, przy której użyciu zestaw działa zgodnie z zaleceniami producenta, równa się 120W. Moc maksymalna to z kolei aż 250W. Impedancja wynosi 4 ohm. Skuteczność zestawu Tempo Ultra 602 oscyluje na poziomie 90 decybeli. Dzięki dwudrożnemu systemowi głośnikowemu przetwarza szerokie pasmo przenoszenia sięgające od 55 do 22 tysięcy herców. 

 W zestawie znajdują się dwa przetworniki niskotonowe (woofery), dwa przetworniki wysokotonowe (tweetery) oraz dwie zwrotnice, które opowiadają za podział dźwięku na węższe pasma, przydzielane do odpowiednich głośników. 

Montaż głośników Tempo Ultra 602

Przetworniki Tempo Ultra 602 sprawdzą się jako elementy systemów głośnikowych zarówno w domach, jak i w samochodach. Często stosuje się je w pojazdach z najwyżej półki, by poprawić fabrycznie instalowane nagłośnienie. Montaż głośników Tempo Ultra 602 nie jest skomplikowany. Głębokość montażowa przetworników niskotonowych wynosi 64 milimetry, natomiast sam głośnik mierzy 165 milimetrów. W przypadku tweeterów otwór montażowy musi być głęboki na 20 milimetrów. 

 

Dane techniczne

Produkty pokrewne

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator