>

Procesory DSP

Wysokiej jakości, naturalnie brzmiący dźwięk, bez zakłóceń i idealnie oddany efekt, jaki powinna wywoływać słuchana muzyka? To absolutnie możliwe, dzięki coraz częściej stosowanym procesorom DSP czyli digital signal processor, co oznacza procesor sygnałowy. Jest to grupa specjalnych układów przeznaczonych do cyfrowej obróbki sygnałów akustycznych. Charakteryzuje je zastosowanie przetworników o dużej mocy obliczeniowej i bardzo niskie opóźnienia.

Zastosowanie procesorów DSP

Jednym z podstawowych zastosowań procesorów DSP jest korekta i obróbka dźwięku oraz wykorzystanie dużej mocy obliczeniowej procesora do stworzenia realistycznie brzmiących dźwięków. Wykorzystanie procesorów DSP umożliwia także pełne dostosowanie dźwięku do naszych potrzeb, nie ryzykując utraty jego jakości. Zajmują się one jego korektą, filtracją, usuwaniem echa, a także zapewniają efekty specjalne, takie jak pogłos i dodawanie głębi. Obecnie procesory DSP są prawie „wszechobecne”. Znalazły zastosowanie w odtwarzaczach CD, telefonach komórkowych, kontrolerach napędów dysków, faksach i modemach.

Produkty

Ground Zero GZDSP 4-8XII
Ground Zero

Ground Zero GZDSP 4-8XII

1 599,00 zł (1 300,00 zł netto)

Co wyróżnia procesory DSP?

Procesory sygnałowe posiadają kilka cech, które są niespotykane w innych procesorach. Cechy, które zapewniają wysoką wydajność to: równoległe mnożenie z akumulacją, wykonywane w jednym cyklu; generatory adresu ze specjalizowanymi trybami; wydajny zestaw instrukcji z jednocyklowymi, równoległymi operacjami matematycznymi oraz sprawna realizacja pętli; zintegrowany wewnętrzny koprocesor DMA i RAM dla jednoczesnych operacji wykonywanych przez CPU i układy we/wy.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane