Filtry

Cena

-

Minimalna Impedancja [Ω]

Moc na kanał RMS [W]

Moc w mostku RMS [W]

Wzmacniacze samochodowe gwarancją muzyki najwyższej jakości

Aktualnie niemal każdy samochód jest wyposażony w radio. Niestety nierzadko odtwarzane utwory wydają trzeszczące i kiepskiej jakości dźwięki. W tej sytuacji instalacja wzmacniacza samochodowego będzie najlepszym rozwiązaniem. Wzmacniacz samochodowy ma za zadanie przetworzyć dane płynące z radia, a następnie wysłać je do głośników. Wówczas sygnał jest o wiele silniejszy, co przynosi efekty w postaci wyższej jakości dźwięku.

Specyfikacja wzmacniaczy samochodowych

Dopasowanie wzmacniacza samochodowego do własnego nagłośnienia jest niezwykle istotne. Zbyt słaby model nie poradzi sobie z silną skrzynią basową czy kompleksowym nagłośnieniem wewnątrz pojazdu. Każdy wzmacniacz wyposażony jest w takie elementy jak: aktywne zwrotnice, wejścia poziomu audio oraz korektory dźwięku przetwarzające sygnał. Na ogół, wzmacniacze samochodowe posiadają moc od około 20W do tysiąca watów na kanał. Liczba kanałów, które są dostępne we wzmacniaczu samochodowym determinuje liczbę możliwych do podłączenia urządzeń. Na rynku istnieje wielu rodzajów wzmacniaczy samochodowych – 1-kanałowe, 2-kanałowe, 3-kanałowe, 4-kanałowe, 5-kanałowe, 6-kanałowe, 7-kanałowe, a także 8-kanałowe. Dzięki temu z łatwością można dopasować sprzęt do własnych potrzeb.

Wzmacniacze samochodowe – na co należy zwrócić uwagę?

Podstawowym parametrem wzmacniaczy samochodowych jest moc znamionowa. Nie wszystkie moce znamionowe różnych wzmacniaczy będą sobie równe. Mogłoby się wydawać, że im większa moc wzmacniacza, tym lepiej, jednak urządzenie należy dopasować do parametrów głośników. W praktyce jednak, najlepszym sposobem na sprawdzenie klasy urządzenia jest poznanie jego mocy ciągłej znamionowej, znanej jako RMS. Razem z mocą RMS powinna także rosnąć waga urządzenia.

O jakości wzmacniacza samochodowego świadczą również użyte w nim bezpieczniki. Dobry sprzęt używa bezpieczników o wartości 40 A lub wyższych. W systemach z wieloma głośnikami potrzebne są zwrotnice, zwane też filtrami. Pozwalają one na wydzielenie odpowiedniego pasma częstotliwości w każdym z głośników, znacząco poprawiając jakość dźwięku. Istotną cechą wzmacniacza jest możliwość mostkowania jego wyjść. Mostkowanie pozwala na swobodne połączenie kilku kanałów w jeden, co skutkuje uzyskaniem większej mocy na wyjściu. Dostępne wzmacniacze samochodowe mają różne klasy, a tym samym różny pobór mocy i jakość oferowanego sygnału. W przypadku modeli przeznaczonych do samochodów najczęściej wybierane są urządzenia posiadające klasę A/B i takich też należy szukać. Posiadają one stosunkowo wysoką skuteczność, a jednocześnie dają dobry, mało zniekształcony dźwięk.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz do samochodu, wygląd też ma znaczenie!

Nie bez znaczenia jest też oczywiście wygląd sprzętów audio w samochodzie. Z pewnością każdemu zależy na tym, aby wnętrze jego auta prezentowało się elegancko i estetycznie. Wzmacniacze samochodowe z naszej oferty to sprzęt nowoczesny nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz. Wybierz odpowiedni wzmacniacz do auta, a uzyska ono unikalny i indywidualny charakter. 

Wybierz wzmacniacz do auta od AudioMoto.pl

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane