Morel

Głośniki samochodowe Morel Maximo Ultra 602 + P165/30 VAG

Kod produktu: morel-maximo-ultra-602

EAN:

Koszt wysyłki: od 0,00 zł (zobacz cennik)

Dostępność: Dostępny

Zapytaj o cenę

W sklepie zapłacisz szybko i wygodnie przez płatności online

Morel Maximo Ultra 602

System Maximo Ultra 602 to jeden z ręczne wykonywanych modeli firmy Morel, która na rynku z powodzeniem działa już od kilkudziesięciu lat. Model ten często używany jest w samochodach z najwyżej półki, by ulepszyć fabrycznie montowane nagłośnienie. Doskonale sprawdzi się również w domowych systemach głośnikowych. Dwudrożny zestaw zapewnia pełną reprodukcję dźwięku, a dzięki wykorzystaniu dobrze dobranych materiałów konstrukcyjnych, głośniki są wytrzymałe i nie produkują zakłóceń. To świetnie przemyślane rozwiązania technologiczne ukryte w odpornej obudowie. Oferują wysoką jakość brzmienia w bardzo przystępnej cenie. 

Z czego składa się Maximo Ultra 602?

W modelu Morel Maximo Ultra 602 zastosowano odseparowany dwudrożny system głośnikowy. Oznacza to, że posiada przetworniki odpowiedzialne za tony niskie i wysokie. Podział ten wynika z faktu, że poszczególne częstotliwości mają specyficzne potrzeby – do reprodukcji tonów basowych niezbędne jest przetłaczanie większej ilości powietrza, do czego lepiej sprawdzą się duże membrany, natomiast z tonami wysokimi lepiej poradzi sobie niewielka, lekka membrana. 

W modelu Maximo Ultra 602 wykorzystano nowoczesną membranę Acudamp, stworzoną z papieru i bardzo lekkiej żywicy polimerowej. Dzięki takiej budowie głośnik charakteryzuje się doskonałą reprodukcją basów. Magnes został wykonany z ferrytu, co sprawia, że strumień magnetyczny jest silniejszy, co z kolei poprawia wydajność całego urządzenia. Woofer ma średnicę 165 milimetrów, a jego kosz został zbudowany ze stali, która skutecznie chroni urządzenie przed urazami zewnętrznymi. Posiada również gumowe zawieszenie, które niweluje niepożądane zniekształcenia. W przetwornikach wysokotonowych zastosowano natomiast magnes neodymowy, a kopułka mierzy 19 milimetrów. Zwrotnice, które odpowiadają za rozdzielanie dźwięku na węższe pasma, również cechują się wysoką wytrzymałością. 25-milimetrowe cewki wykonano z miedzi. Dodatkowo głośniki posiadają otwory regulujące ciśnienie, co zapobiega kompresji powietrza. 

Parametry techniczne Morel Maximo Ultra 602

Impedancja głośników Maximo Ultra 602 wynosi 4 ohm. Optymalna, zalecana przez producenta moc głośników to 90W, natomiast moc maksymalna jest aż dwa razy wyższa. Skuteczność zestawu to 90,5 decybela. Dzięki wykorzystaniu podziału na przetworniki wysoko- i niskotonowe Maximo Ultra 602 obsługuje pasmo przenoszenia od 50 do 20 tysięcy herców. Wykorzystanie takiej technologii sprawia, że dźwięk odtwarzany przez głośniki Maximo Ultra 602 z pewnością zadowoli każdego pasjonata.

Montaż i zawartość zestawu Maximo Ultra 602

Zamontowanie przetworników Morel Maximo Ultra 602 w samochodzie efektywnie poprawi jakość systemu nagłośnienia. Montaż nie jest skomplikowany. Głębokość otworu montażowego to 63 milimetry. W zestawie znajdują się dwa przetworniki niskotonowe wraz z maskownicami, dwa głośniki odpowiadające za wysokie tony, dwie zwrotnice oraz akcesoria niezbędne do montażu.

Dane techniczne

Produkty pokrewne

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator