Filtry

Cena

-

Maty alubutylowe

Popularne maty alubutylowe (butylowe z warstwą aluminium) są niezbędnym elementem każdego wyciszanego samochodu. Przykleja się je na blachy w celu eliminacji drgań, buczenia oraz dudnienia. Są one dużo skuteczniejsze niż maty bitumiczne, ponieważ guma nie zmienia swoich właściwości podczas zmian temperatury. Butyl łatwo poddaje się rozciąganiu i formowaniu, zachowując najwyższe parametry tłumiące, a komfort przy klejeniu oraz niska masa zdecydowanie deklasują twarde, grube i ciężkie maty bitumiczne.

Zalety mat alubutylowych

Maty alubutylowe mają elastyczną strukturę, dzięki czemu nie pękają. Ponadto, zapobiegają powstawaniu korozji, izolują drgania i wibracje oraz bardzo skutecznie blokują hałas, a dzięki zastosowaniu aluminium - blokują przenikanie ciepła. Maty alubutylowe są odporne na wodę i oleje, nie pleśnieją i nie są toksyczne, dzięki czemu gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania.

Prostota montażu

Maty alubutylowe posiadają znakomite właściwości klejące, dzięki czemu są bardzo proste w montażu. Każdy właściciel samochodu może spróbować i przeprowadzić instalację zupełnie samodzielnie. Podczas montażu, maty alubutylowe nie wymagają podgrzewania w przeciwieństwie do mat bitumicznych. Wystarczy zdemontować elementy plastikowe wnętrza, tak aby dotrzeć do nadwozia pojazdu, następnie nakleić matę w taki sposób, by pokryć całą powierzchnię wygłuszanego elementu. Po uzyskaniu zadowalającego efektu wystarczy zamontować elementy seryjne.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane