Głośniki wysokotonowe

Głośniki wysokotonowe do samochodów, czyli tak zwane tweetery; to małe przetworniki obsługujące najwyższe częstotliwości. W połączeniu z przetwornikami do tonów średnich i niskich tworzą zestawy odseparowane – system osobnych głośników, z czego każdy odpowiada za inne częstotliwości. To dużo wydajniejsza alternatywa dla najczęściej używanych głośników współosiowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośników wysokotonowych?

By głośnik wysokotonowy spełniał wszystkie wymagania, należy dobrze sprawdzić wszystkie parametry techniczne. Pierwszą z nich jest moc RMS, która pokazuje, jaki wzmacniacz będzie potrzebny do poprawnej pracy instalacji. Kolejną kwestią jest zakres pasma przenoszenia. Określa on, jakie częstotliwości mogą być obsługiwane przez przetwornik. Istotny jest również materiał, z którego głośnik został wykonany. Standardowo używa się przetworników z kopułkami z aluminium, jedwabiu lub tytanu.

Produkty

ALPINE - S-S10TW
Alpine Audio

ALPINE - S-S10TW

269,00 zł (218,70 zł netto)

FOCAL CAR - TWU 1.5
Focal Audio

FOCAL CAR - TWU 1.5

279,00 zł (226,83 zł netto)

Głośniki wysokotonowe JL Audio C1-100CT
JL Audio

Głośniki wysokotonowe JL Audio C1-100CT

359,00 zł (291,87 zł netto)

Głośniki wysokotonowe Xcelsus XUST30W z falowodem
Xcelsus

Głośniki wysokotonowe Xcelsus XUST30W z falowodem

649,00 zł (527,64 zł netto)

  • Wyprzedaż
Głośniki wysokotonowe Xcelsus XXT30
Xcelsus

Głośniki wysokotonowe Xcelsus XXT30

749,00 zł (608,94 zł netto)

  • Bestseller
Głośniki wysokotonowe Xcelsus XXT30W z falowodem
Xcelsus

Głośniki wysokotonowe Xcelsus XXT30W z falowodem

799,00 zł (649,59 zł netto)

  • Nowość

Jakie zalety mają tweetery?

Zamontowanie nowego głośnika wysokotonowego przyniesie korzyść, gdy brzmienie nie jest klarowne i nie pozwala na usłyszenie szczegółów odtwarzanego dźwięku. Dzięki wykorzystaniu tweeterów można również ułożyć rozchodzenie się dźwięku w samochodzie w taki sposób, by był dobrze słyszalny w każdej części pojazdu. Zazwyczaj stosuje się konfigurację: subwoofer z tyłu samochodu, przetworniki średniotonowe w drzwiach bocznych oraz głośniki wysokotonowe pod przednią szybą. Oferujemy szeroki wybór głośników wysokotonowych do samochodów. W naszym sklepie znajdują się modele produkowane przez najlepszych producentów w branży.

Subskrypcja

Zapisz się do Naszego newslettera - unikalne kody rabatowe, dostęp do promocyjnych ofert, informacje o nowościach i rabatach w Naszym sklepie

Przepisz kod z obrazka

weryfikator

Ostatnio oglądane